OTEVŘENÝ DOPIS MILOVANÉ OSOBĚ

Tak jsem si uvědomila nějaký věci k tvému pravému bolavému palečku, ale budu muset použít trochu teorie. Budu co nejstručnější, nejpřímější – zkus se tím prokousat, protože to dává smysl a logiku.

O tom, že v našem těle jsou orgány, určitě nikdo nepochybuje. Ale že jsou v těle propojeny s jinými místy tzv. energetickými drahami, to už ne každý přijme. Ale je to tak. Např. když někoho bolí uši, jsou oslabeny ledviny v těle atd. Říká se: jak nahoře, tak dole – a skutečně to tak platí. Podrobně se těmito věcmi zabývá tradiční čínská medicína/ TCM/ a celostní lékaři. Ale tím tě teď nechci zatěžovat.

Takže vycházejme z toho, že zatímco levá strana těla odráží to, co v životě člověka proběhlo v minulých letech – proto ho často bolí nebo píchá u srdce, pravá strana – tedy i tvůj palec – odráží přítomnost, tj. poslední půlrok až rok. Proto všechny projevy na těle ukazují na to, co jsme v poslední době „řešili“.
Ta strana palce je prvním bodem energetické dráhy slinivky a sleziny. Tím tě tělo upozorňuje, že je něco v nepořádku – resp. jsou oba tyto orgány oslabeny. Za chvíli ti vysvětlím proč. Všechno souvisí se vším, a pokud prožíváme nějaké situace, které nám vadí, rozčilují nás, atd., může se to projevit zablokováním, ucpáním energie, která za pohodové situace volně proudí tělem.

A teď k těm tvým oslabeným orgánům. Pamatuješ, jak jsem ti minule psala, že tvá osobnost nese energii prvku oheň? /orgánová růžice – astrologie 9 planet: podrobně www.empatia.cz/
Každý prvek má jakési VIP orgány i životní úkoly. Tvé VIP orgány jsou srdce a tenké střevo. Srdce odpovídá radosti a lásce, tenké střevo má za úkol analyzovat všechno, co přichází do našeho života. Platí to stejně jako fyziologická funkce těchto orgánů. Srdce rozvádí krev a je tedy základní životní pumpou. Pokud přestane pumpovat, je to průser, pokud fakčí správně, raduje se z toho celé tělo.
Tenké střevo rozkládá všechny potraviny, co přijdou do těla /ale také zážitky, které ti vstupují do života/, analyzuje je, bere si z nich vše prospěšné a potřebné a to nepotřebné vyloučí dál a z těla ven…
A teď to hlavní: Pokud mi přijdou do života situace, které mě rozčílí, zlobím se a zuřím, proč se mi to děje, je to jako bych jedl jídlo, o kterém vím, že mi škodí. Co z něho pak můžu využít pro své dobro? Asi moc ne, proto se to někde projeví jako průšvih. Takže pokud tohle nastane, což u tebe letos nastalo, stane se to, co se zákonitě muselo stát. Oslabí se tvoje tenké střevo a srdce ztratí energii radosti – její místo nahradí strach, zloba, vztek,….Takže si vzpomeň, co tě v předešlé měsíce zlobilo, cos nechtěl přijmout v klidu, co v tobě křičelo.

Podle TCM srdce a tenké střevo vyživuje následující orgán – a tím je slezina a slinivka. A už jsme konečně u jádra pudla! Pokud je oslabeno tenké střevo, nemůže být silná slinivka a slezina. A jakýkoli deficit se projeví jako ona bolest, brnění, píchnutí.

A už jsme opět u tvého palce. To je první místo, kterým se tyhle věci hlásí o pozornost. Pokud bys to neřešil, nebo přebil léky – což běžně dělá klasická medicína, pak sice nemoc poleví, ale problém se nevyřeší a pokračuje dál. Za krátký čas se přihlásí bolest kolen, prostata, břicho a pokračuje to nahoru dál, přesně podle dráhy slinivky a sleziny.

Co teď s tím?
Jednoduchá rada. Vzpomenout si, co jsi prožil – jaké emoce to v tobě probudilo. A pak se na ten problém podívat s odstupem času – uvědomit si, že začátky bývají vždy těžké, a to, co se zdálo dříve jako hrůza, je ta nejlepší zkouška ohněm. To, že tě vyhodila vlastní matka z domu, byla ta nejlepší škola života. Chápeš? Pokud je tohle pro tebe přijatelné, pak je jednoduché odpustit. Těm, co to v tobě vyvolali, na které jsi byl naštvaný, atd.
A pak odpustit i sám sobě – všechnu tu zlobu, vztek, pocit křivdy a nespravedlnosti, které jsi „vyprodukoval“. Tím sis totiž na chvíli ulevil – jako když si vezmeš prášek, opiješ se, zalepíš hladový oko v autě – ale problém skutečně nevyřešíš, protože si najde cestu jinde. A to si piš, že najde.
Všechna tahle řešení se nám totiž vrátí tak, že se nám uvnitř těla zablokují právě ony dráhy, o kterých jsem tak „stručně“ před chvílí psala :-)
A pak nás např. začne brnět palec.

Tvým životním úkolem je totiž přijímat všechno v pohodě a radostně. Všechny věci se ti totiž dějí proto, abys je přijímal zvesela, rozumně a hlavně s vědomím, že jsou pro tvé dobro, pro tvůj růst, nikoli aby tě nasíraly. A už vůbec ne, aby ses v nich pitval. To je to nejhorší pro srdce, střevo a následně pro tvoji slinivku a slezinu – a tím i pro tvůj brnící paleček.

Je to úžasně jednoduché a logické. Snad proto nemá klasická medicína zájem tohle v ordinacích řešit. Vždyť pak by jí unikaly takové love za provize farmaceutického průmyslu – a vo tom to je .

Takže informace máš a pomož si, paciente, sám. Protože ti nikdo jiný nepomůže.
Pokud jsi zvládl celý tento text přetrpět, tak jsi právě pochopil, jak se tvoje maminka ze všech maminek nejhodnější  vyléčila z rakoviny.

S láskou matka synovi