JAK NA PODZIMNÍ DEPRESI

Podzim. Vlhko a nevlídno. Sychravo a plískanice. Šero, brzy tma. I sluneční paprsky raději utíkají neznámo kam… Další rok má na kahánku. Ach jo! Splín na duši. A „depka“ jako vyšitá. Jasně vidíme názornou ukázku toho, jak naše vnitřní dítě potřebuje, aby se o něj pečovalo. Což mu tedy poskytnout nějakou útěchu?

Krásné barvy podzimu také dovedou léčit tělo i mysl. Stačí jen malá vycházka do přírody. Stromy se chystají k zimnímu spánku a sil už mají pramálo, ale jejich barevný koncert vnímavého návštěvníka pohladí na duši. A pokud se rozhodneme pro výlet autem, jistě nás potěší malé zastavení se a pohled na ovce a koně, kameny a rybníčky lemující silnici /jak je tomu na trase Dačice – Jindřichův Hradec/.

A po příjemné únavě si tělo zaslouží občerstvení. Ve městě turistů a tomuto stavu úměrným cenám je milým objevem malá cukrárna U Draka, ve které neodoláme klidnému posezení při kávě a zákusku. Jen málokdo by odolal.

cukroví

A koho láká jen lehce vystrčit nos, odskočit si kousek za humna, ten může zhlédnout výstavu květin pro podzim typických, tvaru mandal připomínajících – chryzantém. Jedna z výstav probíhá v podzimních dnech v  Ivančicích.

A pro lenochy největší, co ani ten nos vystrčit nehodlají? Řešení je tu taky. Což si tak vyzkoušet kreslení. Recept to osvědčený na hloupé nálady. Pro ty, kdož nevědí, jak to funguje, je tu postup následující:

Potřebujeme: Chvíli nerušeného volna, klidnější hudbu /není nutná/, pastelky /fixy, voskovky, jak je libo/, dále čistý papír /nejlépe A4/… a problém, který chceme „řešit“.

Postup: Nejdříve se ztišíme, uvolníme a jen klidně dýcháme. Uvědomujeme si sami sebe…

Obrázek3

Není důležité, co jsme nakreslili – kresbě se říká intuitivní, protože náš mozek při ní odpočívá a nemluví nám do toho, co a jak máme kreslit. I sebevětší čmáranice mají nějaký smysl. Účelem je totiž „dostat to ze sebe“.
Pokud vás bude zajímat, co jste nakreslili, návody k rozboru najdete v mém e-booku zdarma.

Důležité je, jak se potom cítíme. A věřte, že budete ve větší pohodě než před samotným kreslením. A o to přece jde!

Tak tedy vzhůru na podzimní depresi!!!

Tagy: